РАДА ВІТАТИ ВАС НА СВОЄМУ САЙТІ

вівторок, 20 лютого 2018 р.

НЕЗАБАРОМ ШКОЛА!
1. Поясність дитиніщо дорослі ходять на роботу; для діток робота - дитса-дочок, а для старших - школа. Розкажітьщо всі колись ходили до школиібабуся, і дідусьі мама, і тато.

2. Дуже часто причина негативного ставлення дитини до школи криється увідношенні батьків. Батьки «заражують» дітей своїми хвилюваннямипобо-юваннями і малюк починає сприймати школу як невідому загрозуНалаштуй-те дитину позитивно, розкажітьщо у неї з'явиться багато нових друзівщо кожендень вона буде дізнаватися багато цікавогоЗгадайте веселі історії зі свого шкільного життяМожна погратися у «Школу». Нехай учителем у цій грі буде мама чи бабуся, а дитина - учнем, а потім поміняйтесь ролями.
3. Разом з дитиною виберіть найкраще шкільне приладдя: ручки, пенализошити,олівці, рюкзак, пластилінальбоми. Нехай дитина поміряє новеньку форму,відчує себе дорослимсклавши все у рюкзак.
4. Якщо дитина захоче помалювати в новому альбомі чи зошитіабо зліпити зі«шкільного» пластиліну динозаврика - не забороняйте їй.
5. Не акцентуйте увагу лише на навчанніДитинство у шість років незакінчується.
Чи готова дитина до школи? Як допомогти дитині пристосуватися до нових для неї умов шкільного навчання? Ці питання не можуть не хвилювати батьків дошколят. Але дати правильну відповідь навіть досвідченим мамам і па-пам не завжди легко.
Існує багато психологічних тестів, по яких можна дізнатися про загальну шкільну зрілість дитини. Але проводити їх і знатися на отриманих резуль-татах – справа спеціалістів-психологів. Тож пропонуємо елементарний спо-сіб перевірки, доступний абсолютно всім батькам.
Отже, спершу поставте дитині наступні запитання. Якщо вона відповість на них без зусиль, то, значить, його психічний розвиток відповідає календар-ному віку і свідчить про готовність дитини навчатися в загальній середньо освітній школі.
Запитання для дитини 5-6 років
1. Як тебе звуть?2. Як звуть твою маму, папу, сестричку, братика?3. Ти дівчинка чи хлопчик? Ким ти будеш, коли виростеш і станеш дорослим: чоловіком чи жінкою?4. Зараз ранок, день чи вечір?5. Ти любиш малювати? Якого кольору цей олівець, стрічка?6. Скільки пальців у тебе на руці? Покажи два пальчики, три?7. Скільки оченят у ляльки? А у тебе? Для чого потрібні очі, вуха?8. Що роблять віником, олівцем, ложкою?9. Коли можна кататись на санчатах: взимку чи влітку? Чому?10. Коли можна купатися в річці: взимку чи влітку? Чому?11. Яких ти знаєш звірів, птахів? Хто більший: коза чи корова? У кого більше ніг: у собаки чи у півня?
Запитання для дитини 6-7 років:
1. Назви своє прізвище, ім’я, по батькові.2. Хто старший: ти чи твій брат, сестра?3. Скільки тобі років? А скільки буде через рік, два роки?4. Коли ти снідаєш: вранці чи увечері? Обідаєш: вранці чи вдень? Що буває раніше: обід чи сніданок, день або вечір?5. Де ти живеш? Де працюють твої папа, мама? Ким ти хочеш бути, коли виростеш?6. Яка зараз пора року – літо чи осінь, зима чи весна? Чому ти так вважаєш?7. Чому сніг буває взимку, а літом його немає?8. Що робить листоноша, лікарка, вчитель? Хто лікує, а хто навчає?9. Що більше – 8 чи9; 5 чи3? Порахуй від 6 до 9, від 5 до 3?10. Покажи свою ліву руку, праве вухо. Що знаходиться справа (зліва) від тебе в цій кімнаті?11. Що потрібно зробити, коли випадково зламав чужу річ?
Не дивуйтесь, якщо питання вам здалися дуже простими. У практиці багать-ох педагогів зустрічалися діти, які не змогли відповісти на багато з них. Для кожного батька нормально вважати, що його дитя найрозумніше. Але інко-ли дитя не може відповісти на якісь з цих питань просто тому, що батьки не вважали за потрібне йому це пояснити. Вони просто гадали, що їх чудове маля саме знає такі елементарні речі. Хай щастить!

середа, 14 лютого 2018 р.

Куточок природи у дошкільному закладі

Видатний чеський педагог Ян Амос Коменський (Jan Amos Comenius) вважав, що специфічним принципом відбору знань про природу для малюків є принцип енциклопедичності. Пізніше його не менш ви­датний колега Костянтин Ушинський писав, що у дошкільників необ­хідно формувати досить широке коло знань про неживу природу, рос­линний, тваринний світ, працю людей у природі.
Сьогодні такий підхід залишається актуальним. Провідними принципами формування змісту ознайомлення дошкільників з при­родою є науковість та системність. Тому зміст ознайомлення до­шкільників з природою містить широке коло знань зокрема про:
> природні матеріали;
> метеорологічні явища;
> сезонні зміни у природі;
> різноманітність рослин, їхню будову;
> різноманітність тварин.
Такий підхід до формування змісту знань про природу, які мають засвоїти діти, необхідний для формування у них системи наукових знань про природу та відповідного ціннісного ставлення до довкілля.
Свого часу Костянтин Ушинський казав, що вивчення дітьми природи має починатися не з курйозів і диковин, а з того, що безпо­середньо оточує дитину, тобто з тих об’єктів і явищ природи, які ди­тина може спостерігати щодня.


неділя, 11 лютого 2018 р.

нордні ігри

рухлива гра "півник і двоє мишенят"



Тема: «Півник і двоє мишенят» (Українська народна казка).
Мета: учити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбними.
Обладнання: ілюстрації до казки, мультф
ільм «Колосок».
                                                

тема:читання народної казки "лисичка-сестричка і сірий вовк"   
мета:ознайомити дітей з казкою,допомогти відчути її гумор;учити переказувати, виховувати любов до народної казки.Картинки по запросу малюнок до казки лисичка і сірий вовк

на занятті використано:бесіду,розігрування епізодів,рухливу гру"хитра лисиця", дидиктичну гру"які вушка",розгляд  ілюстрацій до казки, фізхвилинка "лисичка".
Картинки по запросу малюнок до казки лисичка і сірий вовкКартинки по запросу малюнок до казки лисичка і сірий вовк



ХИТРА ЛИСИЦЯ
Мета: удосконалювати навички бігу; виховувати спостережли­вість та витримку. Хід гри Діти стоять у колі пліч-о-пліч, заклавши руки за спину. Ви­хователь проходить за колом і непомітно торкається кого-небудь із них. Дитина, якої торкнувся вихователь, стає «хитрою лисицею». Вихователь пропонує кому-небудь із дітей уважно подивитися на своїх товаришів, пошукати очима «хитру лисицю». Якщо дитина відразу не знайде, діти всі разом запитують: «Хитра лисице, де ти?» І пильно стежать за обличчям кожного, чи не викаже себе «хитра лисиця». Після трьох запитань ласиця відповідає: «Я тут!» і вбігає в коло, а діти швидко розбігаються, «Лисиця» їх ловить (торкається рукою). Коли буде спіймано 2–3 дітей, гра завершу­ється. Рекомендації до гри Якщо «лисиця» викаже себе раніше, ніж її запитають, діти обирають іншу «лисицю».  9.02.2018