РАДА ВІТАТИ ВАС НА СВОЄМУ САЙТІ

вівторок, 31 жовтня 2017 р.

СПІЛКУЙМОСЯ  КРАСНО
-Спілкуючись   із  рідними, уживайте  такі слова:матусю,мамусю,мамуню,матінко;татку,татусю,таточку,батьку;бабуню,бабусенько,бабцю;дідуню,дідусеньку,діду.
-Помилки у вимові слів  і неправильні  наголоси  заважають  спілкуванню.Вимовляйте  звуки  чітко  й  виразно.
-Спостерігайте  за  звуками  природи.Це-промінчики сонця,
краплинки  роси, музика  квіткових  пахощів, ніжний вітерець і  веселий  дощик.
-Від   теплого   слова  лід  розмерзається.Слово  втішає, заспокоює.
-Коли  спілкуєтеся, вдумливо  запитуйте, уважно  слухайте, спокійно  відповідайте.

-Говорити треба так, щоб вас розуміли.

Картинки по запросу спілкуйся українською

субота, 28 жовтня 2017 р.

Картинки по запросу батькам про мову  дошкільнят«Роль батьків у розвитку мовлення дітей»

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова».
Панас Мирний

      Мовлення є основним засобом спілкування. С. Аксаков писав: « Слово є перша ознака свідомого, розумного життя. Слово є відтворення усередині себе світу». Відтворення це йде все життя, але особливо інтенсивно – у перші роки життя. І дуже важливо допомогти дитині якомога успішніше оволодіти прекрасним даром.
Дитина повинна чути правильну, виразну, багату мову. Без помилок і недоліків.
Наявна двомовність нашого середовища може позначитися на мовленні дитини або позитивно, або негативно. Якщо дорослі, які її оточують, говорять чистою, правильною мовою, вона перейме це від них, а якщо спотвореною, перевантаженою грубими формами висловлювань, жаргонізмами –відповідний буде й результат. Проте самого наслідування і запам’ятовування для оволодіння умінням говорити не досить. Потрібна цілеспрямована послідовна робота з розвитку усного мовлення. Отже, щоб запобігти виникненню «суржику», батьки мають демонструвати дітям зразки правильного мовлення.
Ви, батьки, повинні не просто володіти українською мовою. А бути провідником національної культури: знати і любити народну творчість, звичаї, традиції, особливості свого краю і передавати це своєму малюкові. Мова дорослого має бути доброзичлива, м’яка, лагідна, емоційна й виразна, звучати плавно й мелодійно. Важливі своєчасні міміка, жести, рухи. І головне – якщо діти бачитимуть, що батьки говорять українською мовою з внутрішньої потреби, а не примусово, вони наслідуватимуть їх.
Дитині нелегко заговорити одразу українською мовою, якщо навколо вона постійно чує російську або змішану, а значить, потрібні особливий такт, терпіння, спостережливість, сімейне читання, вивчення римованих творів, прослуховування пісень, казок, перегляд фільмів для дітей. Слід відразу помітити появу говоріння, заохотити малого. І ще – процес оволодіння українською мовою досить тривалий, тому не треба постійно виправляти помилки, виказувати за це. Щирий, довірчий, невимушений характер розмови викликатиме у дитини бажання говорити українською мовою.
Правила, яких потрібно дотримуватися батькам
під час спілкування з дітьми.
1.  Бажано, щоб дитина чула літературну мову в сім’ї, тому що мова дитини розвивається шляхом наслідування мови людей, які її оточують. Мова батьків, усіх членів сім’ї – це перший зразок, який наслідує дитина. Навіть якщо Ви мовчазні від природи – все одно постійно говоріть з малюком.
2.  Супроводжуйте свої дії словами! Але не говоріть у порожнечу – дивіться малюку в очі. Це особливо важливо, якщо Ваш малюк надто активний і постійно рухається.
3.  Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислуховуйте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі питання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, голосом середньої сили, правильно виголошуйте звуки і слова – це допоможе малюку швидше опанувати правильну вимову.
4.  Шануйте дитину! Давайте їй можливість чути себе і Вас. Під час розмови намагайтеся вимкнути телевізор, радіо тощо.
5.  Ніколи не сюсюкайте з дитиною і не відтворюйте неправильну мову дитини.
6.  Говоріть повільно, простими словами, короткими фразами, витримуйте паузи між фразами, тоді й діти, наслідуючи Вашу мову, навчаться правильно говорити.
7.  Постійно читайте дитині добрі вірші, казки, розповіді, перечитуйте їх декілька разів, діти краще сприймають знайомі тексти.
8.  Не вимушуйте дитину вивчати довгі вірші, не перевантажуйте мовним матеріалом.
9.  Чітко називайте нові предмети та їх ознаки, спонукайте дитину до обстеження предмета.
Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов’язана з розвитком мови. Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами – усе це допоможе мові, а в майбутньому – в опануванні письма.

четвер, 26 жовтня 2017 р.

Доброго ранку! Разом з сонечком встаю, Разом з птахами співаю: - Доброго ранку! З ясним днем! ; Ось як славно ми співаємо!

 ось такий осередок знаходиться  в  старшій  групі( Доброго ранку ,  я прийшов!)
От і жовтень стоїть на порозі,
Розфарбовує гарно ліси.
Щедра осінь давно у дорозі —
І добра принесла, і краси...
І красою нам очі милує,



Тішать серце рясні кольори...
І врожаєм хорошим дивує,
Усміхається сонцем згори.
ДИТСАДОК - ВЕСЕЛИЙ ДІМ
Тут робота є усім.
Тут майструють,
Тут будують.
Лисові хвоста малюють,
З пластиліну ліплять вовка.
Швидко шиють нитка й голка,
А тому батьки і мами,
І сестрички із братами,
І бабусі, й дідусі –
Дитсадочок люблять всі

субота, 14 жовтня 2017 р.

Як легко вивчити з дитиною букви
Шановні батьки! Давайте  приділимо  більше уваги нашим маленьким чомусикам  у  вивчені букв та навчанню читання
Починати вчити потрібно не букви. а звуки. тобто буква Б звучить не БЕ, а просто Б, літера М НЕ ЕМ, а М і т. д. Голосні звуки можна проспівати, покажіть дитині як АААААА, ОООООО, УУУУУУ і т. Д. Щоб дитині було цікаво вчити букви, викладайте їх із сірників, паличок, ліпіть їх з пластиліну, малюйте. Також корисним буде використовувати магнітну абетку, кожну літеру дитина може помацати розвивається тактильна пам’ять. Можна придбати настінний говорить алфавіт, але обов’язково перевірте, щоб у нього була функція вивчення звуків. Для чого дитині вчити букви так, як чується звук? Щоб при навчанні дитини читання не виникло перешкод. Спробуйте пояснити дитині, чому ЕМ і А це МА, а коли ви вчите звуки, то все просто М + А це МА.
Також при вивченні букв можна використовувати різні розвиваючі ігри, лото, розмальовки з буквами.
Можна вивчення букв поєднувати з навчанням дитини читання по складах. Для цього починаємо вчити спочатку букву А. Знайомимо дитини з буквою, показуємо, як вона пишеться, як вона звучить, малюємо її і фарбами, і олівцями, фломастерами, ніж дитині подобається, ліпимо її з пластиліну, викладаємо сірниками Потім, не відразу, а може бути іншим разом, вчимо з дитиною будь-яку приголосну букву, наприклад М. Також вивчаємо її, малюємо, вимовляємо М, а не ЕМ, ліпимо з пластиліну, викладаємо із сірників І. Д. Покладіть перед дитиною дві ці намальовані букви і покажіть, як вони з’єднуються. Спочатку тягнемо букву М до букви А МММММААААА, вимовляємо склад тривало, напевно. Ні в якому разі не можна вчити дитину читати склад по буквах, тобто М А МА, склад обов’язково на першому етапі потрібно проспівати, тягнути перший звук до другого, таким чином ви навчите дитину читати правильно, по складах, тобто цілими складами.
Постійно повторюйте вже вивчені раніше букви і читайте вже вивчені склади. З кожною новою вивченої приголосної буквою з’єднуйте букву А. Також пробуйте з’єднувати букву А з приголосної, також пропевая склад АААААП, АААААА, АААААААБ і т. д. Коли дитина навчиться з’єднувати букви в склади, починайте з’єднувати по два склади, наприклад, ММММА ММММА, запитаєте малюка яке слово вийшло? Вимовляєте самі, щоб дитина почув слово з боку. Дуже важливо, щоб читання слів було осмисленим, щоб дитина розуміла, що він прочитав, тому не поспішайте, що не женіть дитини, зупиняйтеся на кожному слові, поговоріть про нього. Краще рухайтеся потихеньку, але щоб дитина усвідомлювала, а не було механічного читання. Поступово, коли у дитини стане виходити читати слово з двох складів, починайте вводити слова з трьох складів, самі простенькі, такі як па-на-ма , ка-на-ва і т. д.
Коли навчіть дитину з’єднувати букву А з усіма приголосними, починайте вивчати інші голосні по одній і також з’єднувати її з уже вивченими приголосними. Повторюйте кожен раз вже вивчені склади. Наостанок залиште м’який і твердий знак, а також букву Й.
Наступний етап читання слів, що складаються з складів з різним поєднанням приголосних і голосних букв, таких як ма-к , ка-р-та .
Намагайтеся займатися з дитиною регулярно, але потроху, хвилин по 10. Краще трохи недогодувати дитини знаннями, зате наступного завдання малюк буде чекати з нетерпінням. Намагайтеся вивчення кожної букви перетворити на гру.

Намагайтеся стежити, щоб дитина робив паузу між словами, не з’єднував їх. Розпитуйте, про що дитина прочитав, читання має бути усвідомленим. Ніколи не займайтеся з малюком, якщо він не хоче або прихворів. Нехай навчання буде пов’язано тільки з задоволенням. Якщо у дитини щось не виходить, не турбуйтеся, відкладіть заняття на деякий час, можливо, малюк ще не готовий. Поверніться до навчання пізніше. Хваліть малюка за кожне його досягнення! Бажаю Вам терпіння і віри в свою дитину!